Mutluluk…

Bütün bir ömür mutlu olacağım diye çalışmak, ömrü geçirmekten başka birşey değildir. Yaşarken mutlu olan, yaşamanın kıymetini bilir. Farkında olursa insan günler aylar geçip gitmektedir. Önemli olan kişinin içidir, içinden gelendir.

🙂 Özlü sözler denemelerim. Gerçekten de mutlu olmak için para kazanayım, biriktireyim, ev alayım, çocuğum olsun, oh çocuğum okulunu bitirsin, aman evlendireyim yeri belli olsun, amanın torun oldu, amanın torba doldu; taşıyor! Ömür geçiyor. Anı yaşayın, anı yaşamaktan kastım helal dairesi içinde, mutlu edin kendinizi, günde en az 1 saatinizi sadece canınızın istediğini yapmak için ayırın. Kitabınızı okuyun mesela, yanında bir bardak sıcacık kahve ile veya ne içmekten hoşlanıyorsanız, yürüyüş yapın, sinemaya gidin veya evde en rahat noktayı seçin ve film izleyin.

Gülmeye de özen gösterin, bu sizi içinde bulunduğunuz sistem ne olursa olsun, bazı şeyleri geri plana atmaya yönlendirecektir. Yeni şeyler deneyin, hobiler edinin. Harcamalarınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda tutun ki, ödenemeyen borç sitresi yüzünüzü düşürmesin. Muhakkak bir alışveriş yapacağınız zaman, almazsam ne olur sorusunu sorun ve ne olursa olsun moralim bozuk alışverişe çıkıp düzelmem lazım demeyin!! Gereksiz harcama israftır. Ayrıca  insanı tatminkarsızlığa iteceği için de ne kadar alırsanız alın mutlu olmayacaksınız. Deneyerek öğrendim.. 😉

Bir de mutlaka düzenli ve yeterli uyku uyuyun ve besleyici ama az kalorili gıdalar tüketin, günde 1 bardak süt için , 1 kase yoğurt muhakkak yiyin.

Şimdilik bu kadar ….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s