Ice Age: Continental Drift


BUZ DEVRİ : KITALAR AYRILIYOR
Animasyon film sevenler muhakkak vardır içinizde. Ben sadece animasyon film sevmekle kalmıyor ICE AGE serisinin de tutkunu olarak karşınızda bulunuyorum bugün. Çünkü küçücük çizgi kahramanların ne kadar büyük kahkaha attırabileceğinin en güzel örneğini teşkil ediyor bu seri. Özellikle de dünyanın içinde bulunduğu durum göz önünde bulundurulursa, gerçekten gülümsemek terapi etkisi yapıyor hayatlarımızda. Bunu gün içerisinde konuşurken yaptığımız gülümsemeler, espriler, jest ve mimikler ve hatta kahkahalarla bile bağdaştırmıyorum, çünkü çizgi animasyonlar, insanı olduğu dünyadan, gerçeklikten bir süreliğine de olsa uzaklaştırıyor, en azından benim izlerken hissettiğim duygular bu yönde.

Gel gelelim filmimize. Bir önceki filmleri izleyenler bilir; DİEGO, MANNY ve SİD’ in ellerinde olmadan düştükleri meşakkatli durumları. Bu bölümde fınfık peşindeki sincabımız gene iş başında. Yalnız yapsa yapsa ancak bu kadar yapabilirdi. Kıtaları ayırdı 😀 Daha ne yapacaaadı? 😛

Film üç kafadarın, ailelerinden kopup, tekrardan onlara geri dönerken yaşadıkları türlü komik belalı durumları anlatıyor. Ancak bu sefer işin içinde gerçekten farklı şeyler var, Manny’ nin kızının ergenliğe adım atması ve aşık olması gibi. Bir tarafta ergen kızının kırık kalbi için mücadele eden Manny, diğer taraftan Diego ve Sid ile birlikte eve dönüş yolunu aramakta.

Bu arada biraz geç de olsa, sanki altın kalpli aslanımız da aşkı bulmuş olabilir.

IMDB linki: http://www.imdb.com/title/tt1667889/

Benim filmi değerlendirmem: 7.5/10

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s